Sandalye’nin Zerafeti, Sağlamlığı ve Herşeyi Hakkında…

12 09 2010

 Ahşap ya da başka bir tür… ‘Sandalye’de en önemli olan şey nedir? Bir çok iyi özellik bir arada tek bir sandalyede bulunabilir mi? Bütün bunlar nasıl anlaşılabilir?
 İster ‘ahşap’ isterse de başka bir türde üretilmiş bir sandalye hakkında söylenebilecek elbette pek çok şey vardır. Ancak, bu makalede, ‘sandalye’nin sağlamlık, zerafet gibi özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Sağlamlık, keresteden kesilmiş her bir parçanın ‘sandalye’yi meydana getirirken birleştirilen noktalarında sağlanır. Elbette kullanılan ağaç da ‘sağlamlık’ta önemlidir. Ancak, ‘bağlantı noktaları’ sağlamlığı test edebileceğimiz noktalar olduğundan, ağacın fiziksel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmasanızda ‘sandalye’nin sağlamlığını gözlemleyebilirsiniz. Sandalyede bağlantı noktalarına bakınız. Hatta, sandalyenin bağlantı noktalarına ‘kuvvet’ uygulayınız. Açılma-dağılma yapmaya meyilli olan bir sandalye, bu şekilde zayıflığını ele verir.
 Bazı sandalye satıcıları, sağlam sandalye sattıklarını söylerler. İddiası olanlara, ‘sandalyeyi ters çevirerek üzerine çıkıp zıplayabilir miyim’ diye sorunuz. Bu bir latife değil… Sağlam bir sandalye bu basınca dayanır. Kırılmaz, açılmaz. Sağlam olmayan bir sandalye ise buna ‘kesinlikle’ dayanamaz.
 Zerafet ise, sandalyede bir başka önemli aranan özelliktir. Ancak zerafet tek başına yeterli değildir, ‘sağlamlıkla da bir arada bulunabilen bir zerafet’ olmalıdır sandalyede… Zira, sandalye ‘kullanmak’ için alınır. İzlemek için değil. Hem sağlam hem zarif hem de kullanışlı….
 Bintaş’ın kendi üretimi olan Ahşap Sandalyelerini yerinde görmenizi ve tüm bu özelliklere somut olarak tanık olmanızı tavsiye ediyoruz. Zarif sandalyeler, sağlam da olmalıdır. Sağlamlığı ve zerafeti bir arada sunmadıktan sonra sandalye, masa vb. üretmek boşa kürek çekmekten başka bir şey değildir. Bintaş ürünleri, iddiasını icraatından alır.

Reklamlar

İşlemler

Information

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: