Ahşap Masa Sandalyenin Sağlamı Alınır !

10 01 2011

 Ahşap sandalye “üretici”den alınmalıdır. Onu imal eden, tüm özelliklerini de en iyi bilendir. Ahşap sandalyelerin iskelet yapıları çok sağlam olmak zorundadır. Defalarca oturacağınız bir ev eşyasının “çürük” olması kabul edilemez. Sağlam üretilmemiş bir sandalye, sakatlanmalara bile yol açabilir. Evinizdeki sandalyelerin sağlam olduğunu düşünerek üzerine çıkıp yüksek yerlere ulaşmaya çalışmayın. Sandalyelerin sağlam olduğundan emin olduktan sonra, bu tür hareketler yapılabilir.
 Ayrıca, evlerimizde günlük kullandığmız “masa”larımız da sağlam olmalıdır. Ayak ve yan kayıtlarından şüphelendiğiniz masaların sağlamlığını test etmek aslında oldukça kolaydır. Masayı ittirdiğinizde en ufak bir sallanma dahi olmamalıdır. Masa ayakları üzerinde, yerle bütünleşmiş gibi durmalıdır. Masanın sağlamlığı sadece gündelik hayatta değil aynı zamanda tehlikeli durumlarda da önemlidir.
 Hayati tehlike yaratan “deprem” gibi doğal felaketlerde, kaçabilecek zaman her zaman olmayabilir. En azından sağlam bir kapı aralığına ya da bir “masa” altına saklanmak iyi bir çözüm olacaktır. Ama masa, sağlam değilse, suntalam yada mdflamdan yapılmışsa, ayakları sallanan bir masa ise bu durumda en tehlikeli saklanma yeri haline gelir. Her türlü detayı düşünmek durumundayız. Sağlam masa-sandalyeler almalıyız.

Reklamlar

İşlemler

Information

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: